  • PA2729.443NL
PA2729.443NL
advertisement
Manufacturer No:
PA2729.443NL
HK JDW NO:
664-PA2729.443NL
Step5Bar-code shipping tag
PA2729.443NL
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PA2729.XXXNL
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.750W 22.23mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating
    6.2A
  • Inductance
    44μH
  • DC Resistance (DCR)
    21.5mOhm Max
  • Max DC Current
    6.2A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    7.3A
  • Case/Size Code
    8875
  • Height Seated (Max)
    0.480 12.20mm