  • PA4300.274NLT
PA4300.274NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA4300.274NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA4300.274NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA4300.274NLT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA4300.274NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA4300.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.240W 6.10mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    255mA
  • Inductance
    270μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.52Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm