  • PA4318.472NLT
PA4318.472NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA4318.472NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA4318.472NLT
Package:
Nonstandard, Corner Terminals
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1538
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA4318.472NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, Corner Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA4318
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.240W 6.10mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.6A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    43mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.18A
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm