  • PA4344.562NLT
PA4344.562NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA4344.562NLT
HK JDW NO:
664-PA4344.562NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA4344.562NLT
Description:
Quantity:
In Stock : 634
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PA4344.562NLT
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    PA4344.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.697Lx0.677W 17.70mmx17.20mm
  • Tolerance
    20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    21A
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    7.05mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    40A
  • Case/Size Code
    7068
  • Rated Current-Max
    21A
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm