  • PATT0805E1000BGT1
PATT0805E1000BGT1
advertisement
Manufacturer No:
PATT0805E1000BGT1
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-PATT0805E1000BGT1
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
PATT0805E1000BGT1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PATT0805E1000BGT1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.46mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    PATT
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW