  • PBA30F-12-EN
PBA30F-12-EN
advertisement
Manufacturer No:
PBA30F-12-EN
HK JDW NO:
165-PBA30F-12-EN
Package:
Datasheet:
PBA30F-12-EN
Description:
Switching Power Supplies 30W 12V 2.5A Low Leakage Current
Step5Bar-code shipping tag
PBA30F-12-EN
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Series
    PBA (30W)
  • Size / Dimension
    4.06Lx1.22W x 3.07 H 103.1mmx31.0mmx78.0mm
  • Type
    Enclosed
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    30W
  • Current - Output 1
    2.5A
  • Height
    34.5mm
  • Length
    103mm
  • Width
    78mm