  • PBRV4.91MR10Y000
PBRV4.91MR10Y000
advertisement
Manufacturer No:
PBRV4.91MR10Y000
HK JDW NO:
428-PBRV4.91MR10Y000
Package:
3-SMD, No Lead
Datasheet:
PBRV4.91MR10Y000
Step5Bar-code shipping tag
PBRV4.91MR10Y000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PBRV-M, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Ceramic
  • Capacitance
    15pF
  • Frequency
    4.91MHz
  • Frequency Stability
    ±0.3%
  • Frequency Tolerance
    ±0.1%
  • Height
    0.047 1.19mm