  • PDB181-E218K-503B1
PDB181-E218K-503B1
advertisement
Manufacturer No:
PDB181-E218K-503B1
HK JDW NO:
103-PDB181-E218K-503B1
Package:
Description:
PANEL CONTROL - 17MM-ST-CARBON
Step5Bar-code shipping tag
PDB181-E218K-503B1
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    50kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Actuator Type
    Knurled and Slotted
  • Adjustment Type
    User Defined
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    Detent
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Actuator Length
    0.709 18.00mm