  • PDB181-E415P-105A2
PDB181-E415P-105A2
advertisement
Manufacturer No:
PDB181-E415P-105A2
HK JDW NO:
103-PDB181-E415P-105A2
Package:
Description:
POT 1M OHM 1/10W CARBON LOG
Step5Bar-code shipping tag
PDB181-E415P-105A2
  • Packaging
    Tray
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    1MOhm
  • Composition
    Carbon
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Actuator Type
    Round
  • Adjustment Type
    User Defined
  • Taper
    Logarithmic
  • Built in Switch
    None
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Size - Body
    Square - 0.670 x 0.650 Face x 0.650 H 17.00mmx16.50mmx16.50mm
  • Number of Gangs
    1
  • Actuator Length
    0.591 15.00mm