  • PDB182-K215K-503B1
PDB182-K215K-503B1
advertisement
Manufacturer No:
PDB182-K215K-503B1
HK JDW NO:
103-PDB182-K215K-503B1
Package:
Description:
PANEL CONTROL - 17MM-ST-CARBON
Step5Bar-code shipping tag
PDB182-K215K-503B1
  • Published
    2013
  • Series
    Pro Audio PDB18
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    50kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Termination Style
    PC Pins
  • Actuator Type
    Knurled and Slotted
  • Bushing Thread
    M7 x 0.75
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    Detent
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Actuator Length
    0.591 15.00mm