  • PDB242-E430P-504A
PDB242-E430P-504A
advertisement
Manufacturer No:
PDB242-E430P-504A
HK JDW NO:
103-PDB242-E430P-504A
Package:
Datasheet:
PDB242-E430P-504A
Description:
POT 500K OHM 1/4W CARBON LOG
Step5Bar-code shipping tag
PDB242-E430P-504A
  • Published
    2013
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    500kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Actuator Type
    Round
  • Taper
    Logarithmic
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Size - Body
    Round - 0.945Dia x 0.465 H 24.00mmx11.80mm
  • Actuator Length
    1.181 30.00mm