  • PDM1-S5-S12-S
PDM1-S5-S12-S
advertisement
Manufacturer No:
PDM1-S5-S12-S
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PDM1-S5-S12-S
Package:
6-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
PDM1-S5-S12-S
Description:
Cap Film 2.2uF 250V PET 10% (26.5 X 10.5 X 19mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 125C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PDM1-S5-S12-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-SIP Module, 4 Leads
  • Weight
    2.400014g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Series
    PDM1-S (1W)
  • Size / Dimension
    0.77Lx0.24W x 0.37 H 19.5mmx6.0mmx9.3mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Max Output Current
    83mA
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Current - Output (Max)
    83mA
  • Output Power
    1W
  • Min Input Voltage
    4.5V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Current - Output 1
    83mA
  • Height
    9.398mm
  • Length
    19.5072mm
  • Width
    5.9944mm