  • PDQE10-Q48-D24-DIN
PDQE10-Q48-D24-DIN
advertisement
Manufacturer No:
PDQE10-Q48-D24-DIN
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PDQE10-Q48-D24-DIN
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 6248
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PDQE10-Q48-D24-DIN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    PDQE10 (10W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.87 H 76.0mmx31.5mmx22.2mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    208mA 208mA