  • PDQE20-Q24-D24-D
PDQE20-Q24-D24-D
advertisement
Manufacturer No:
PDQE20-Q24-D24-D
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PDQE20-Q24-D24-D
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
PDQE20-Q24-D24-D
Description:
DC-DC ISOLATED, 20 W, 9-36 VDC I
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PDQE20-Q24-D24-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Series
    PDQE20-D (20W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.46 H 25.4mmx25.4mmx11.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    20W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    417mA 417mA