  • PDZ15B/DG/B3,115
PDZ15B/DG/B3,115
advertisement
Manufacturer No:
PDZ15B/DG/B3,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-PDZ15B/DG/B3,115
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
PDZ15B/DG/B3,115
Description:
15Ohm ±2% 50nA @ 11V 150°C TJ SC-76, SOD-323
Step5Bar-code shipping tag
PDZ15B/DG/B3,115
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-76, SOD-323
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 11V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 100mA
  • Power - Max
    400mW
  • Impedance-Max
    15Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    14.66V