  • PE-0201CC2N4STT
PE-0201CC2N4STT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0201CC2N4STT
HK JDW NO:
664-PE-0201CC2N4STT
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
PE-0201CC2N4STT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE-0201CC2N4STT
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    350mA
  • Inductance
    2.4nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Max DC Current
    350mA
  • Frequency - Self Resonant
    8.3GHz
  • Q @ Freq
    4 @ 100MHz
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm