  • PE-0805CM330GTT
PE-0805CM330GTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0805CM330GTT
HK JDW NO:
664-PE-0805CM330GTT
Datasheet:
PE-0805CM330GTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-0805CM330GTT
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.066W 2.29mmx1.68mm
  • Tolerance
    ±2%
    Gold (Au)
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • HTS Code
    1
  • Depth
    1.68mm
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    33nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
  • Q @ Freq
    58 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    58
  • Q Factor
    58
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 500 MHZ
  • Height
    1.45mm
  • Height Seated (Max)
    0.062 1.58mm