  • PE-1008CD641JTT
PE-1008CD641JTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-1008CD641JTT
HK JDW NO:
664-PE-1008CD641JTT
Package:
Datasheet:
PE-1008CD641JTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-1008CD641JTT
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Series
    1008CD
  • Tolerance
    5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
    Chip
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    0.636 µH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.47Ohm
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1008
  • Rated Current-Max
    0.23A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 100 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    375MHz