  • PE-1008CM120KTT
PE-1008CM120KTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-1008CM120KTT
HK JDW NO:
664-PE-1008CM120KTT
Datasheet:
PE-1008CM120KTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-1008CM120KTT
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    1008 (2520 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2007
  • Series
    1008CM
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    12nH
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4.1GHz
  • Q @ Freq
    65 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm