  • PE-1008CM151GTS
PE-1008CM151GTS
advertisement
Manufacturer No:
PE-1008CM151GTS
HK JDW NO:
664-PE-1008CM151GTS
Package:
Datasheet:
PE-1008CM151GTS
Step5Bar-code shipping tag
PE-1008CM151GTS
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    Chip
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    0.15 µH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.16Ohm
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1111
  • Rated Current-Max
    0.58A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 100 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    625MHz