  • PE-1008CQ271JTT
PE-1008CQ271JTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-1008CQ271JTT
HK JDW NO:
664-PE-1008CQ271JTT
Package:
1008 (2520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
PE-1008CQ271JTT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    1008CQ
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Inductance
    270nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.55Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    600MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    45 @ 350MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Rated Current-Max
    0.6A
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm