  • PE0603JRF7W0R03L
PE0603JRF7W0R03L
advertisement
Manufacturer No:
PE0603JRF7W0R03L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-PE0603JRF7W0R03L
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
PE0603JRF7W0R03L
Description:
PE Series, Metal Foil, 30mOhm, 0.2W 1/5W, ±5%, -55°C~170°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE0603JRF7W0R03L
    Select All
  • Factory Lead Time
    31 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PE
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.030W 1.60mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    30mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm