  • PE30L0FL222MAB
PE30L0FL222MAB
advertisement
Manufacturer No:
PE30L0FL222MAB
HK JDW NO:
875-PE30L0FL222MAB
Description:
Potentiometers 3watts 2.2Kohms 20% 25mm slotted
Step5Bar-code shipping tag
PE30L0FL222MAB
    Panel
  • Weight
    30.000004g
  • Tolerance
    20%
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet, Potentiometer
  • Power Rating
    3W
  • Number of Turns
    1
  • Taper
    Linear
  • Number of Gangs
    1
  • Life (Cycles)
    25000 cycles
  • Diameter
    19.7mm
  • Length
    13mm