  • PE30LLFL472KAB
PE30LLFL472KAB
advertisement
Manufacturer No:
PE30LLFL472KAB
HK JDW NO:
875-PE30LLFL472KAB
Description:
Res Cermet POT 4.7K Ohm 10% 3W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm Solder Lug Panel Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
PE30LLFL472KAB
    Panel
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Power Rating
    3W
  • Military Standard
    Not
  • Number of Turns
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%