  • PF0465.563NLT
PF0465.563NLT
advertisement
Manufacturer No:
PF0465.563NLT
HK JDW NO:
664-PF0465.563NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PF0465.563NLT
Step5Bar-code shipping tag
PF0465.563NLT
  • Current Rating
    850mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    195mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    1.35A
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    PF0465NL
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.283W 7.20mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±20%