  • PF0601.273NLT
PF0601.273NLT
advertisement
Manufacturer No:
PF0601.273NLT
HK JDW NO:
664-PF0601.273NLT
Step5Bar-code shipping tag
PF0601.273NLT
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Series
    PF0601NL
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.256W 6.90mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Current Rating
    660mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    305mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    19MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Case/Size Code
    2726
  • Rated Current-Max
    1.4A
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm