  • PFM4414VB6M24D0C00
PFM4414VB6M24D0C00
advertisement
Manufacturer No:
PFM4414VB6M24D0C00
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-PFM4414VB6M24D0C00
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 400W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFM4414VB6M24D0C00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Published
    2015
  • Series
    VIA PFM™
  • Size / Dimension
    4.35Lx1.40W x 0.37 H 110.6mmx35.5mmx9.3mm
  • Feature
    External Rectification Required, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    400W
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cTUVus, cURus
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Max Output Current
    16.67A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    9.398mm