  • PFM4414VB6M48D0T00
PFM4414VB6M48D0T00
advertisement
Manufacturer No:
PFM4414VB6M48D0T00
HK JDW NO:
834-PFM4414VB6M48D0T00
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 400W
Step5Bar-code shipping tag
PFM4414VB6M48D0T00
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    VIA PFM™
  • Size / Dimension
    4.35Lx1.40W x 0.37 H 110.6mmx35.5mmx9.3mm
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    13
  • Power (Watts)
    400W
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    8.33A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Input Voltage-Nom
    230V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    9.398mm