  • PFS35-15RF1
PFS35-15RF1
advertisement
Manufacturer No:
PFS35-15RF1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-PFS35-15RF1
Package:
Non-Standard D-PAK
Datasheet:
PFS35-15RF1
Description:
PFS35 Series, Thin Film, 15Ohms, 35W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PFS35-15RF1
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    15Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    35W
  • Max Power Dissipation
    35W
  • Height
    4.699mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm
  • Length
    10.3124mm
  • Width
    10.1092mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Non-Standard D-PAK
  • Supplier Device Package
    D-Pak in TO-263 Housing
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    PFS35
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.398W 10.30mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±1%