  • PG0063.472NLT
PG0063.472NLT
advertisement
Manufacturer No:
PG0063.472NLT
HK JDW NO:
664-PG0063.472NLT
Datasheet:
PG0063.472NLT
Step5Bar-code shipping tag
PG0063.472NLT
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.2mm
  • Current Rating
    1.8A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Max DC Current
    1.8A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • DC Current
    1.8A
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PG0063
  • Size / Dimension
    0.244Lx0.244W 6.20mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±20%