  • PG0087.222NLT
PG0087.222NLT
advertisement
Manufacturer No:
PG0087.222NLT
HK JDW NO:
664-PG0087.222NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PG0087.222NLT
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Series
    PG0087NL
  • Size / Dimension
    0.244Lx0.244W 6.20mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    45mOhm
  • Depth
    6.2mm
  • Current Rating
    2.2A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    45mOhm Max
  • Max DC Current
    2.2A
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Current
    2.2A
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm