  • PG0255.401NL
PG0255.401NL
advertisement
Manufacturer No:
PG0255.401NL
HK JDW NO:
664-PG0255.401NL
Step5Bar-code shipping tag
PG0255.401NL
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PG0255NL
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.406W 11.50mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±15%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    29A
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    34A
  • Inductance
    400nH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.15mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm