  • PG0642.401NLT
PG0642.401NLT
advertisement
Manufacturer No:
PG0642.401NLT
HK JDW NO:
664-PG0642.401NLT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 2310
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PG0642.401NLT
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PG0642NL
  • Size / Dimension
    0.311Lx0.299W 7.90mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.6mm
  • Current Rating
    20A
  • Inductance
    400nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.3mOhm
  • Max DC Current
    20A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    32A
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm