  • PG0871.922NLT
PG0871.922NLT
advertisement
Manufacturer No:
PG0871.922NLT
HK JDW NO:
664-PG0871.922NLT
Datasheet:
PG0871.922NLT
Step5Bar-code shipping tag
PG0871.922NLT
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PG0871NL
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.291W 7.60mmx7.40mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.4mm
  • Current Rating
    4.9A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    9.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm
  • Max DC Current
    4.9A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Current - Saturation
    6.7A
  • DC Current
    4.9A
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 8% TOLERANCE
  • Height
    6.4008mm
  • Height Seated (Max)
    0.252 6.40mm