  • PGSMAJ100A M2G
PGSMAJ100A M2G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ100A M2G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ100A M2G
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
PGSMAJ100A M2G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ100A M2G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    111V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    162V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    100V