advertisement
Manufacturer No:
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Quantity:
In Stock : 16
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C With Derating
  • Series
    PHP-3500 (3500W)
  • Size / Dimension
    14.96Lx5.57W x 2.36 H 380.0mmx141.4mmx60.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Load Sharing, PFC, PMBus™, Remote On/Off, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    3504W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, EAC, TUV
  • Efficiency
    96%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    73A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 127V~370VDC