  • PHT0805H1200FG
PHT0805H1200FG
advertisement
Manufacturer No:
PHT0805H1200FG
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PHT0805H1200FG
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thin Film, 120Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PHT0805H1200FG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Package / Case
    0805
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    55 ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Max Operating Temperature
    215°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    1.91mm