  • PI74AVC+16345A
PI74AVC+16345A
advertisement
Manufacturer No:
PI74AVC+16345A
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-PI74AVC+16345A
Package:
56-TFSOP (0.240, 6.10mm Width)
Datasheet:
PI74AVC+16345A
Description:
Address Driver 1.65V~3.6V 3-State Buffers 74AVC+ Series 74AVC16345 1:4 Bit per Element 24mA 24mA 56-TFSOP (0.240, 6.10mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
PI74AVC+16345A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PI74AVC+16345A .
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    1.65V~3.6V
  • Base Part Number
    74AVC16345
  • Output Type
    3-State
  • Number of Elements
    1
  • Current - Output High, Low
    24mA 24mA
  • Logic Type
    Address Driver
  • Number of Bits per Element
    1:4
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    56-TFSOP (0.240, 6.10mm Width)
  • Supplier Device Package
    56-TSSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA