  • PI74AVC+16646A
PI74AVC+16646A
advertisement
Manufacturer No:
PI74AVC+16646A
HK JDW NO:
233-PI74AVC+16646A
Package:
56-TFSOP (0.240, 6.10mm Width)
Datasheet:
PI74AVC+16646A
Description:
Transceiver, Non-Inverting 1.65V~3.6V 3-State Buffers 74AVC+ Series 74AVC16646 8 Bit per Element 24mA 24mA 56-TFSOP (0.240, 6.10mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
PI74AVC+16646A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PI74AVC+16646A .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Package / Case
    56-TFSOP (0.240, 6.10mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Series
    74AVC+
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Supply
    1.65V~3.6V
  • Base Part Number
    74AVC16646
  • Output Type
    3-State
  • Number of Elements
    2
  • Current - Output High, Low
    24mA 24mA