  • PL5.0-20-130B
PL5.0-20-130B
advertisement
Manufacturer No:
PL5.0-20-130B
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-PL5.0-20-130B
Package:
Datasheet:
PL5.0-20-130B
Description:
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PL5.0-20-130B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    168g
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PL5.0-xx-130B
  • Size / Dimension
    41.28mm Lx36.37mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Laminated Core
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Isolation
    3500Vrms
  • Max Output Current
    250mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 500mA Series 250mA
  • Power - Max
    5VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 10V Series 20V
  • Height
    35.6mm
  • Height Seated (Max)
    35.60mm