  • PLDA50-D1000-240
PLDA50-D1000-240
advertisement
Manufacturer No:
PLDA50-D1000-240
HK JDW NO:
193-PLDA50-D1000-240
Package:
Datasheet:
PLDA50-D1000-240
Step5Bar-code shipping tag
PLDA50-D1000-240
  • Weight
    0.508lb 230.42g
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Series
    PLDA50 (50W)
  • Size / Dimension
    11.81Lx1.42W x 0.96 H 300.0mmx36.1mmx24.5mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Power (Watts)
    48W
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    264VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1A 1A
  • Voltage - Output
    8V~24V