  • PLS-031A-3PAI
PLS-031A-3PAI
advertisement
Manufacturer No:
PLS-031A-3PAI
Manufacturer:
PIC GmbH
HK JDW NO:
617-PLS-031A-3PAI
Package:
Datasheet:
PLS-031A-3PAI
Description:
MINIATURE LEVEL SENSOR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLS-031A-3PAI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, M8 Thread
  • Material - Housing & Prism
    Polyamide (PA)
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Liquid
  • Voltage - Rated
    200V
  • Output Type
    Switch
  • Current
    1A
  • Output Configuration
    SPST-NO
  • Switch Actuation Level
    1.22 (31mm)