  • PLS-75N25AL02-04
PLS-75N25AL02-04
advertisement
Manufacturer No:
PLS-75N25AL02-04
Manufacturer:
Peerless by Tymphany
HK JDW NO:
603-PLS-75N25AL02-04
Package:
Datasheet:
PLS-75N25AL02-04
Description:
SPEAKER 4OHM 25W TOP PORT 83.7DB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLS-75N25AL02-04
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Shape
    Round, Square Frame
  • Material - Cone
    Aluminum (AI)
  • Material - Magnet
    Nd-Fe-B
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    PLS
  • Size / Dimension
    3.071Lx3.071W 78.00mmx78.00mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Eyelet(s)
  • Type
    Full Range
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    4.41Ohms
  • Frequency - Self Resonant
    96.06Hz
  • Frequency Range
    100Hz~20kHz
  • Power - Rated
    25W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    83.70
  • Efficiency - Type
    Half Space Sensitivity
  • Efficiency - Testing
    1W/1M
  • Height Seated (Max)
    1.996 50.70mm