  • PLTT0805Z5231QGT5
PLTT0805Z5231QGT5
advertisement
Manufacturer No:
PLTT0805Z5231QGT5
HK JDW NO:
881-PLTT0805Z5231QGT5
Datasheet:
PLTT0805Z5231QGT5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 5.23kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C
Step5Bar-code shipping tag
PLTT0805Z5231QGT5
  • Operating Temperature
    -55°C~215°C
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.02%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    5.23kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm