  • PLZ10A-HG3/H
PLZ10A-HG3/H
advertisement
Manufacturer No:
PLZ10A-HG3/H
HK JDW NO:
884-PLZ10A-HG3/H
Package:
DO-219AC
Datasheet:
PLZ10A-HG3/H
Description:
8Ohms ±3% 10V 200nA @ 7V 150°C 500mW DO-219AC
Step5Bar-code shipping tag
PLZ10A-HG3/H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-219AC
  • Supplier Device Package
    DO-219AC (microSMF)
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2017
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    8Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200nA @ 7V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    8Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    10V
  • Zener Voltage
    10V