  • PM20S-R022M
PM20S-R022M
advertisement
Manufacturer No:
PM20S-R022M
HK JDW NO:
103-PM20S-R022M
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
PM20S-R022M
Step5Bar-code shipping tag
PM20S-R022M
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    50.008559mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PM20S
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Current Rating
    640mA
  • Inductance
    22nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Max DC Current
    640mA
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    45 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Q Factor
    45
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm