  • PM2110-471K-RC
PM2110-471K-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM2110-471K-RC
HK JDW NO:
103-PM2110-471K-RC
Datasheet:
PM2110-471K-RC
Description:
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 1KHz Iron 2.6A 133mOhm DCR Box
Step5Bar-code shipping tag
PM2110-471K-RC
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.201Lx1.000W 30.50mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    25.4mm
  • Current Rating
    2.6A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    133mOhm Max
  • Max DC Current
    2.6A
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    2.6A
  • Self Resonant Frequency
    1kHz
  • Height
    14.48mm
  • Height Seated (Max)
    0.570 14.48mm