  • PM2201.152NLT
PM2201.152NLT
advertisement
Manufacturer No:
PM2201.152NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PM2201.152NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PM2201.152NLT
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PM2201.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.161Lx0.161W 4.10mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    7.6A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    23.5mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    8A
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm