  • PM3602-200-B
PM3602-200-B
advertisement
Manufacturer No:
PM3602-200-B
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PM3602-200-B
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PM3602-200-B
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 200UH SMD
Step5Bar-code shipping tag
PM3602-200-B
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    PM3600
  • Size / Dimension
    0.452Lx0.354W 11.48mmx8.99mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shielding
    Unshielded
  • Base Part Number
    PM3602
  • Current
    200mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    840mOhm Max
  • Inductance - Parallel
    200 μH
  • Inductance - Series
    800 μH
  • Number of Coils
    2
  • DC Resistance (DCR) - Series
    3.36Ohm Max
  • Current Rating - Series
    200mA
  • Current Rating - Parallel
    400mA
  • Inductance - Connected In Series
    800μH
  • Inductance - Connected In Parallel
    200μH
  • Height
    0.225 5.72mm
  • Length
    11.4808mm
  • Width
    8.9916mm