  • PM4341.182NLT
PM4341.182NLT
advertisement
Manufacturer No:
PM4341.182NLT
HK JDW NO:
664-PM4341.182NLT
Datasheet:
PM4341.182NLT
Step5Bar-code shipping tag
PM4341.182NLT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    PM4341.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.272W 7.60mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    8.5A
  • Inductance
    1.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    17mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    16A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm